top of page

SHIPPING & RETURNS

İADE POLİTİKASI

 

Le Peuple’dan sipariş ettiğiniz ürünleri, size veya gösterdiğiniz adresteki kişiye teslim tarihinden itibaren,  ürünün kullanılmamış ve hasar görmemiş olması şartıyla 14 gün içerisinde kargo ile ücretsiz olarak iade edebilirsiniz. İade sürecini başlatmak için bizlere İNFO@LEPEUPLECO.COM adresinden ulaşmalı ve ürünün fotoğraflarını bize iletmelisin.

 

 

  • Diğer kargo şirketleriyle gönderilen iadelerde kargo ücreti alıcıya aittir. Alıcı ödemeli gönderilmesi durumunda kabul edilmeyecektir. 

  • Eğer varsa, ürünün bütün standart aksesuarları hasarsız ve tam olarak orijinal haliyle gönderilmelidir.

  • Ürün kullanılmış ise iade kabul edilmemektedir.

  • Üründe alıcıdan kaynaklı bir hasar bulunması durumunda iade kabul edilmeyecektir.

  • Ürününüz Le Peuple tarafından teslim alındıktan sonra yukarıda belirtilen iade koşullarına uygunluğu kontrol edilir. İade işleminin onaylanması durumunda, e-posta adresinize gönderilen onay bildiriminden sonra geri ödeme işlemleriniz başlatılır.

*    Kredi kartı ile yapılan işlemlerin iadesi 1-3 iş günü içerisinde, banka kartı ile yapılan işlemlerin iadesi 7 - 14 iş günü içerisinde yapılacaktır. İade tutarının hesabınıza yatırılma süresi kartınıza ait bankaya bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Hesabınıza yansımasında gecikme yaşanması halinde bankanızdan detaylı bilgi alabilirsiniz.

  • İadenizin, iade koşullarına uygun olmaması durumunda ise ilgili ürün adresinize kargo ile alıcı ödemeli olarak geri gönderilir.

DEĞİŞİM POLİTİKASI

 

LE PEUPLE ’dan sipariş ettiğiniz ürünleri, size veya gösterdiğiniz adresteki kişi teslim tarihinden itibaren, kullanılmamış olması şartıyla 14 gün içerisinde  kargo ile ücretsiz olarak LE PEUPLE’a yollayabilir ve değişim sürecinizi başlatabilirsiniz.

 

Nasıl değişim yapılır?

 

  •  İNFO@LEPEUPLECO.COM adresine “Değişim Talebi” bilgilendirmesi ile değişim yapmak istediğiniz ürünün yerine hangi renk istediğinizi belirten bir  e-posta yollayarak değişim işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

  • Ürününüzün/ürünlerinizin değişim koşullarına uygunluğu kontrol edildikten sonra değişim işleminin durumu size en kısa sürede e-posta ile iletilir. İstediğiniz ürün stoklarımızda mevcut ise 3-5 iş günü içerisinde size kargo ile ücretsiz olarak gönderilecektir. 

 

SÜRAT KARGO Firma Kodu: 1346416787

 

  • Diğer kargo şirketleriyle gönderilen iadelerde kargo ücreti alıcıya aittir. Alıcı ödemeli gönderilmesi durumunda kabul edilmeyecektir. 

İade/Değişim Kargo Gönderimi:

 Kargo ile gönderdiğiniz hiçbir iade/değişim için kargo ücreti ödemezsiniz.

 Kargo firması haricinde bir kargo firması ile iade/değişim gönderimi yapılması durumunda kargo ücreti tarafımızca karşılanmamaktadır.

İade ve değişim koşullarına uymayan durumlarda kargo alıcıya aittir.

Siparişiniz teslim edildiğinde, kargo yetkilisi eşliğinde paketinizi açıp kontrol edebilirsiniz. Paket ezilmiş, yırtılmış, açılmış, ıslanmış vb. durumdaysa veya beklenmedik bir durum veya sorunlu ürünle karşılaşırsanız, paketi teslim almayınız, kargo yetkilisine tutanak tutturarak paketin kargo şirketi tarafından, tarafımıza iade edilmesini sağlayınız.

bottom of page